На преден план
Част от американските военни самолети отлетяха от Летище „Васил Левски“, съобщиха от Министерството на отбраната
68
България
Част от американските военни самолети отлетяха от Летище „Васил Левски“, съобщиха от Министерството на отбранатаДо момента четири американски самолета са излетели от Летище „Васил Левски“ в София, до понеделник поетапно ще отлетят всички.Това съобщиха от Министерството на отбраната.
Автор: БТА / Редактор: Стела Филипова
| 27 Юни 2026, 12:14 ч.
До момента четири американски самолета са излетели от Летище „Васил Левски“ в София, до понеделник поетапно ще отлетят всички. Това съобщиха от Министерството на отбраната. Преди три дни премиерът Румен Радев съобщи, че американските самолети ще напуснат Летище „Васил Левски“ до края на юни. Той подчерта, че САЩ остават наш стратегически съюзник в сигурността и ключов партньор в енергетиката, икономиката, високите технологии и изкуствения интелект. На 29 май правителството прие решение за удължаване до 30 юни т.г. на срока на пребиваване в България на до 15 американски самолета, обслужващ личен състав и оборудване, съобщиха от пресслужбата на Министерския съвет. В края на февруари служебният министър на отбраната Атанас Запрянов каза на изслушване в парламента, че на 25 февруари на Летище „Васил Левски“ са разположени 10 военнотранспортни самолета KC-135 (самолети цистерни Boeing KC-135 Stratotanker – бел. ред.), като броят им се променя всекидневно, но не може да надвишава разрешения брой от 15 самолета.
Не пропускайте важните новини от деня. Последвайте ни в Google News Showcase
Бъдете информани с нашите тематични бюлетини:
Получавайте всеки ден най-важните новини и събития от рубриката във входящата си поща.
Допълнителна информация за регистрацията и процедурата за доставка и анулиране (отмяна) можете да получите в нашият раздел NRD Бюлетини или, като натиснете на връзката или по-долу.
|
|
Получавайте най-важните новини и събития от Вашият град.
От понеделник до петък от нашия редактор Стела Филипова
|
|
ОЩЕ ОТ РУБРИКАТА
|
Проектобюджетът за 2026 г. е бюджет на реалността, опитваме се да върнем нормалността в държавните финанси
|
|
|
През изминалата седмица са извършени 119 проверки на строителни обекти в София, при които са съставени 30 акта за нарушения
|
|
|
В Кюстендил ще бъде открит Празникът на черешата
|
|
|
И Общинският съвет в Рудозем изрази становище да не се съгласува бизнес плана на ВиК – Смолян заради предвидено поскъпване на водата
|
|
|
Общинските съветници в Якоруда одобриха изработване на план за изграждане на обект за производство на електроенергия в местността Буковско дере
|
|
ВРЕМЕ ЗА ЧЕТЕНЕ
|
Време за четене - месец Юни
Препоръчани заглавия |
ОЩЕ ОТ НОВИНИТЕ ДНЕС
|
Един човек е загинал, а 30 са ранени при катастрофи в страната през изминалото денонощие
|
|
|
Прогноза за времето на 28 Юни (Неделя) и следващите дни
|
|
|
Проектобюджетът за 2026 г. е бюджет на реалността, опитваме се да върнем нормалността в държавните финанси
|
|
|
През изминалата седмица са извършени 119 проверки на строителни обекти в София, при които са съставени 30 акта за нарушения
|
|
|
Рибарското пристанище в Поморие, отличено със "Син флаг", ще бъде модернизирано с оборудване по проект
|
|
Радиопрограми



Тикер
68
ЗАПАЗИ
Вицепремиерът и министър на финансите Гълъб Донев коментира, че проектобюджетът за 2026 г., който ще бъде внесен в парламента на 1 юли, е бюджет на реалността. Това посочи Донев в ...